Zbiorniki na gaz płynny dla przemysłu

Gaz to cenne źródło energii. Jest nie tylko ekologiczny, ale również niezwykle wydajny w porównaniu z innymi źródłami energii. Z tego powodu znajduje wszechstronne zastosowanie także w przemyśle, gdzie powodzenie nowoczesnych procesów technologicznych zależy od dostarczenia dużej ilości czystej energii. Nowo budowane obiekty przemysłowe i hale często powstają jednak na terenach nieuzbrojonych w sieć gazową. Wtedy najczęściej jedyną alternatywą dla ogrzania budynku lub procesów technologicznych jest gaz płynny dostarczany w specjalnych zbiornikach dla przemysłu.

Zbiorniki dla obiektów przemysłowych – instalacja

Niewątpliwą zaletą gazu płynnego jest fakt, że spala się w całości, nie powodując przy tym skażenia środowiska. Instalacja składa się z jednego lub kilku zbiorników na gaz płynny o określonej pojemności. Ich zadaniem jest magazynowanie gazu przez okres między kolejnymi jego dostawami. Osprzęt zbiornika na gaz płynny umożliwia jego bezpieczne napełnianie, eksploatacją oraz opróżnianie.

Instalacje gazu płynnego na potrzeby przemysłu to często bardzo rozbudowane systemy. Dla zaspokojenia bardzo dużej mocy urządzeń trzeba zastosować nie tylko kilka zbiorników dla przemysłu, ale także urządzenia pomagające w odparowaniu gazu do odpowiednich wartości. Takimi urządzeniami wspomagającymi odparowanie gazu są parowniki, które pobierają fazę ciekłą ze zbiornika, a następnie podgrzewają ją do momentu wrzenia. Powstała w ten sposób faza gazowa może być dalej zużywana, wpierając naturalne odparowanie w zbiorniku. Nasza firma, której obszarem specjalizacji są zbiorniki na gaz płynny, pomoże Państwu w doborze całego parku zbiornikowego, jak i urządzeń gazowych typu parownik.

Zbiorniki dla przemysłu – wszechstronne zastosowanie

Gaz płynny wraz z całą instalacją składająca się z jednego lub więcej zbiorników na gaz płynny oraz przyłącza gazu i wewnętrznej instalacji gazu w pełni zaspokoi zapotrzebowanie obiektu przemysłowego na energię. Gaz płynny może być z powodzeniem wykorzystywany zarówno do ogrzewania budynku, jak i do zasilania wielu urządzeń służących do produkcji w różnych gałęziachprzemysłu.

Zbiorniki dla przemysłu będą ekonomicznym źródłem zasilania w przemyśle metalowym, hutnictwie, spawalnictwie, przemyśle stoczniowym, motoryzacyjnym, szklanym, kosmetycznym, papierniczym czy ceramicznym. Znajdują także zastosowanie w budownictwie. Szybka i terminowa realizacja całej inwestycji to gwarancja zapewnienia potrzebnej energii na czas.

Doradztwo na najwyższym poziomie

Nasze doświadczenie pozwala nam na dopasowanie inwestycji zarówno do warunków zewnętrznych, jak i wewnętrznych związanych z potrzebami na zbiorniki na gaz płynny. Nasz profesjonalny zespół zaproponuje najlepsze rozwiązania dla inwestycji na danym terenie, dbając o bezpieczeństwo i dostosowanie inwestycji do przepisów techniczno-budowlanych. W sposób fachowy przygotowujemy koncepcją techniczną zbiorników na gaz płynny, opracowujemy dokumentację na potrzeby przeprowadzenia instalacji oraz wykonujemy wszelkie prace instalacyjne.

Projektujemy instalację z bazą magazynową zbiorników odpowiednią do potrzeb tak, by zapewnić właściwą pracę urządznia.

Gaz płynny – zbiorniki na miarę potrzeb użytkowników

Inwestycje związane z dostawą gazu płynnego dla celów grzewczych będą technologicznych obsługujemy w sposób kompleksowy, zaczynając od projektu, a kończąc na odbiorze gotowej inwestycji w urzędach.

Gwarantujemy:

  • - doradztwo na najwyższym poziomie
  • - możliwość kompleksowego załatwienia wszelkich spraw urzędowych
  • - bezpieczeństwo i terminowość przy dostawie zbiorników na gaz płynny i montażu instalacji 
  • - serwis powykonawczy
  • - wszelkie odbiory inwestycji w urzędach.


Zawsze wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów. Zbiorniki na gaz płynny są wykonywane z wysokiej jakości materiałów, co jest gwarancją ich długiej żywotności. Wieloletnie doświadczenie w branży pozwala nam dobierać rozwiązania dopasowane do potrzeb naszych klientów: w pełni bezpieczne i trwałe.


 

Jeżeli zależy Państwu na obsłudze na najwyższym poziomie inwestycji związanej z użytkowaniem 
gazu płynnego – zapraszamy.

 

 

Gaz dla przemysłu Zbiorniki dla przemysłu Instalacje gazu płynnego na potrzeby przemysłu Zbiorniki dla przemysłuZobacz nasze wszystkie realizacje >